Ile jest w stanie zarobić copywriter?

\"\"

Często szukając nowej pracy, czy również i dodatkowej pracy, którą można, wykonywać w domu wielu z was wpadnie, na pomysł, aby spróbować sił jako freelancer. Jest to naprawdę dobrze płatna praca, którą wykonuje się w domu. Jednak i praca jako freelancer to nie tylko i wyłącznie copywrting, ale i inne zawody jak:

  • Grafik komputerowy.
  • Zdalny księgowy.
  • Montażysta video.
  • Marketer

Jest o wiele więcej jednak i te zawody wymienione wyżej są najbardziej popularne jako praca freelancera. Jednak i my dzisiaj omówimy pracę jako copywriter. Dokładnie dziś skupimy, się ile zarobi, dany copywriter na tej pracy.

Czym jest copywriting?

Copywriting to nic innego jak pisanie tekstów. Wyróżniamy wiele tekstów, którymi może zająć się taki właśnie \”pracownik\” jakie to są?

  • Teksty sprzedażowe.
  • Teksty na bloga (typu poradniki)
  • Hasła reklamowe do kampanii.
  • Opisy produktów.
  • Opisy kategorii.

To są te jedne z najbardziej popularnych tekstów, jakimi zajmuje się ów copywriter. Jednak i nie jest to wszystko nie tylko złożenie odpowiednich słów do siebie dobrze brzmiących, ale i wyszukanie odpowiednich zdjęć lekka obróbka. Jest to praca pod presją czasu i nie każdemu łatwo przychodzi pisanie tekstów. Jest również wiele pomocnych programów dla copywritera, które mają mu pomóc w pracy codziennej, czy dodatkowej.

Ile jest w stanie zarobić copywriter?

To zależy. Tak nie spodziewałeś się tej odpowiedzi jednak to jest, prawda to zależy od wielu czynników. Copywriterzy najczęściej szukają samodzielnie swoich klientów albo i korzystają z platform typu giełdatekstów, na których mogą sprzedawać swoje teksty. Jednak i na platformach typu giełatekstów o wiele mniej można zarobić dlaczego? Dlatego, że giełdatekstów posiada wbudowany system, który ocenia, za ile pieniędzy najlepiej się sprzedają, teksty z ich wyników wychodzi, że tam zleceniodawcy najlepiej kupują teksty, które kosztują od 0,01 do 0,02 grosza za jedno słowo. Wówczas za tekst, który ma, 500 słów zarobisz, od 5 do 10 złotych a natomiast prowadząc i szukając, samodzielnie klientów możesz, zarzadać nawet i 200 złotych za taki sam tekst.

Jednak i wiele badań przeprowadzonych w ostatnich latach 2020 a 2022 wykazuje, że najniższa pensja copywritera to i 3,500 złotych netto. Jednak i Ci najlepsi copywriterzy zarabiają od 4.000 do nawet i 20.000 złotych miesięcznie. Wszystko zależy, za ile sprzedajesz, teksty, jakiej one są klasy i ile posiadasz swoich klientów dodatkowo jaką masz renomę wśród swoich klientów.

Scroll to Top